Mechanika BL ASUS BC-12B1ST/BLK/G
Návod k použití Mechanika BL ASUS BC-12B1ST/BLK/G
Zvětšit fotografii
Návod k použití pro Mechanika BL ASUS BC-12B1ST/BLK/G
Český návod Asus k použití výrobku Mechanika BL ASUS BC-12B1ST/BLK/G udává:
1) Obsah balení
2) Zapojení a montáž
3) Nastavení výrobku Asus
4) Řešení problémů odborná pomoc
5) Kontakt na opravny a servis Asus
6) Značka: Asus
7) EAN kód: 4719543416259
- upload souboru s návodem je možné ve formátech (doc, pdf, jpg)
Mechanika BL ASUS BC-12B1ST/BLK/G - Color
Black
Read Speed
BD-R : 8X
BD-RE : 8X
BD-ROM : 12X
BD-R(DL) : 6X
BD-RE(DL) : 6X
BD-ROM(DL) : 6X
DVD+R : 16X
DVD-R : 16X
DVD+RW : 12X
DVD-RW : 12X
DVD-ROM : 16X
DVD+R(DL) : 8X
DVD-R(DL) : 8X
DVD-ROM(DL) : 12X
DVD-RAM : 12X
CD-R : 48X
CD-ROM : 48X
BDMV Playback : 2X
DVD Video Playback : 4X
VCD Playback : 10X
Write Speed
DVD+RW : 8X
DVD-RW : 6X
DVD-RAM : 12X
CD-R : 48X
CD-RW : 24X
Writing Mode
DVD+R & DVD+R (DL) : Sequential Write
DVD-R & DVD-R(DL) : DAO/Incremental Recording
DVD+RW : Random Write
DVD-RW : DAO/Restricted Overwrite/Incremental Recording
DVD-RAM : Random Write
CD-R/RW : DAO/TAO/SAO/Packet Write
Access time
BD : 250 ms
DVD : 160 ms
CD : 160 ms
Interface
SATA
Data Buffer
2 MB
OS Support
Windows? 7
Windows? Vista
Windows? XP
System Requirements
Processor: Pentium? D 945(3.4GHz) or higher
Memory:1GB or more is recommended
HDD:10GB or more
Graphics Card: NVIDIA? GeForce 7600 GT or ATI X1600 series or above
Use HDCP Compatible display and VGA card to High Definition digital output
To find out more about 3D playback information, visit www.cyberlink.com.
Software
Cyberlink Power2Go
Cyberlink PowerDVD with Magic Cinema
Cyberlink PowerBackup
Cyberlink InstantBurn
E-Green
Disc Formats
Audio CD, Video CD, CD-I, CD-Extra, Photo CD, CD-Text, CD-ROM/XA, Multi-session CD, DVD Video
Disc Diameters
12cm/8cm
Mounting Orientation
Vertical and Horizontal (+5° ~ -5°)
Dimensions
146 x 170 x 41 cm (WxDxH)
Weight
800 g
Power
DC+5V ?5%,DC+12V ?10 %
Temperature
Operating : 5 ? to 45 ?
Storage : -20 ? to 60 ?
Humidity
Operating : 20 % ~ 80 % (Non-condensing)
Storage : 15 % ~ 90 % (Non-condensing)