Základní deska MSI 760GM-P33
Český návod k použití Základní deska MSI 760GM-P33 - CPU ? 64bit AMD? Phenom II / Athlon II / S
Návod k použití Základní deska MSI 760GM-P33
Zvětšit fotografii
Návod k použití pro Základní deska MSI 760GM-P33
Český návod MSI k použití výrobku Základní deska MSI 760GM-P33 udává:
1) Obsah balení
2) Zapojení a montáž
3) Nastavení výrobku MSI
4) Řešení problémů odborná pomoc
5) Kontakt na opravny a servis MSI
6) Značka: MSI
7) EAN kód: 4719072182649
- upload souboru s návodem je možné ve formátech (doc, pdf, jpg)
Základní deska MSI 760GM-P33 -
CPU
? 64bit AMD? Phenom II / Athlon II / Sempron CPU.
Please refer to CPU Support for compatible CPU; the above description is for reference only.
Hyper Transport Bus
? HyperTransport 3.0 supporting speed up to 2.6GHz
Chipset
? AMD? 760G and SB710 Chipset
Main Memory
? Supports two unbuffered DIMM of 1.5 Volt DDR3 800/1066/1333/1600*(OC) DRAM, 8GB Max
Slots
? 1 PCI Express x16 slot (PCI Express Bus SPEC V2.0 compliant)
? 2 PCI Express x1 slots
? 1 PCI slot, support 3.3V/ 5V PCI bus Interface.
On-Board IDE
? One IDE port by AMD? SB710
- Supports Ultra DMA 66/100/133 mode
- Supports PIO, Bus Master operation mode
- Can connect up to two IDE devices
On-Board SATA
? 6 SATA II ports by AMD? SB710
- Supports storage and data transfers at up to 3Gb/s
RAID Function
- SATA II 1~6 support RAID 0, 1, 0+1 or JBOD mode by AMD? SB710
MSI Reminds You...
Audio
? Chipset integrated by VIA? VT1708S Audio chipset
- Flexible 8-channel audio with jack sensing
- Compliant with Azalia 1.0 Spec
LAN
? Atheros AR8131M PCI-E GbLAN controller
- Integrated Fast Ethernet MAC and PHY in single chip
- Supports 10Mb/s, 100Mb/s and 1000Mb/s
- Compliance with PCI-Express Bus specification v1.0a
Internal I/O Connectors
- ATX 24-pin power connector
- ATX 4-pin 12V CPU power connector
- CPU x 1 / System x 1 FAN connectors
- CD-in connector
- Front panel audio connector
- Front panel connector
- Chassis intrusion switch connector
- 2 x USB 2.0 connectors
- 1 x Floppy disk drive connector
- 6 x Serial ATA II connectors
- 1 x ATA133 connector
- 1 x SPDIF-out connector
- 1 x Serial port connector
- 1 x Parallel port connector
- Clear CMOS jumper
- OC Switch
- 1 x TPM module header MSI Reminds You...
? The floppy disk cable will be optional.
Back Panel I/O Ports
- 1 x PS/2 mouse port
- 1 x PS/2 keyboard port
- 1 x Serial port
- 1 x Graphic Card port
- 4 x USB 2.0 ports
- 1 x RJ45 LAN jack
- 1 x 6 in 1 audio jack