Síťové prvky a WiFi ASUS RT-N12 (90-IG10003W00-01PKZ)
Český návod k použití Síťové prvky a WiFi ASUS RT-N12 (90-IG10003W00-01PKZ) - Specifications Net
Návod k použití Síťové prvky a WiFi ASUS RT-N12 (90-IG10003W00-01PKZ)
Zvětšit fotografii
Návod k použití pro Síťové prvky a WiFi ASUS RT-N12 (90-IG10003W00-01PKZ)
Český návod ASUS k použití výrobku Síťové prvky a WiFi ASUS RT-N12 (90-IG10003W00-01PKZ) udává:
1) Obsah balení
2) Zapojení a montáž
3) Nastavení výrobku ASUS
4) Řešení problémů odborná pomoc
5) Kontakt na opravny a servis ASUS
6) Značka: ASUS
7) EAN kód: 4719543059494
- upload souboru s návodem je možné ve formátech (doc, pdf, jpg)
Specifications
Smart Wizard browser-based administration
Remote management: Save/restore configuration files; Upgrades via web browser
Firmware restoration
Device discovery
DHCP server, WAN DHCP client
EZ switch for operation change
Interface WAN: 1 x RJ45 for 10/100 BaseT;
Restore button: Push for 5 seconds to restore factory setting
EZSetup button: Automatically SSID and WEP or WPA configuration
Antenna 2 external detachable dipole antenna
Operating Frequency 2.4~2.5GHz
Operation Channel 11 for N.America, 13 for EU, 14 for Japan
Data Rate 802.11n Draft 2.0 up to 300Mbps*
802.11g: 6, 9, 12, 18, 24, 36, 48, 54Mbps
802.11b: 1, 2, 5.5, 11Mbps
Output Power n mode:15.8~19.5dBm
g mode:15.5~16.5dBm
b mode: 15.8~19.5dBm
LED Indicator Power x 1, AIR x 1, WAN x 1, LAN x 4
EZSetup: Help you to setup wireless and Internet connection easily
Firmware Restoration: Restore firmware while system enters rescue mode
Security Firewall: NAT and SPI (Stateful Packet Inspection), intrusion detection including logging
Logging: Dropped packet, security event, Syslog
Filtering: Port, IP packet, URL Keyword, MAC address
Encryption: 64/128-bit WEP, WPA, WPA2, TKIP, AES, WPA-PSK, WPA2-PSK
Authentication: MAC address Access Control
Power Adapter AC input: 100V~240V(50~60HZ);
DC output: 12V with max. 1A current or 9V with max 1A current
Physical Specifications Dimensions: 179 X 119 X 37(L x W x H)mm
Weight: 300g
Environmental Specification Operating Temperature: 0°C to 40°C (32°F to 104oF)
Storage Temperature: -20° to 70° C (-4°F to 158°F)
Operating Humidity: 10% to 90% RH (Non-condensing)
Storage Humidity: 5% to 95% RH (Non-condensing)