Notebook DELL XPS 15 (N10.XPS15.14)
Český návod k použití Notebook DELL XPS 15 (N10.XPS15.14) - Powerful graphics. Powerfully smart.
Návod k použití Notebook DELL XPS 15 (N10.XPS15.14)
Zvětšit fotografii
Návod k použití pro Notebook DELL XPS 15 (N10.XPS15.14)
Český návod DELL k použití výrobku Notebook DELL XPS 15 (N10.XPS15.14) udává:
1) Obsah balení
2) Zapojení a montáž
3) Nastavení výrobku DELL
4) Řešení problémů odborná pomoc
5) Kontakt na opravny a servis DELL
6) Značka: DELL
7) EAN kód: 5397063093052
- upload souboru s návodem je možné ve formátech (doc, pdf, jpg)
XPS L502x : 2nd generation Intel Core i7-2630QM processor 2.00 GHz with Turbo Boost 2.0 up to 2.90 GHz
Display : 15.6" FHD B+RGLED True-Life (1920x1080) with 2.0 Mega Pixel Integrated Camera
LCD Back Cover : Metalloid Aluminum (WLAN) L501X
Ship Accessory : Czech Docs
Resource DVD : XPS L502x Diagnostics and Drivers
Memory : 6144MB (1x4096 +1x2048) 1333MHz DDR3 Dual Channel
Hard Drive :750GB Serial ATA (7200RPM)
Optical Drive : 8x DVD+/-RW Optical Drive
Power Supply : XPS 130W AC Adapter
Power Cord : European 250V
Battery : Primary 6-cell 56W/HR LI-ION
Graphics : 2GB NVIDIA GeForce GT 540M Graphics card
TV Tuner : Not Included
Wireless : Europe Intel Centrino Wireless-N 1030 (1x2 b/g/n+ Bluetooth Combo Card)
Keyboard : Internal Czech Qwerty Keyboard
Operating System : Czech Genuine Windows 7 Home Premium (64 BIT)
OS Media : Not Included
Software : Microsoft Office 2010 Starter (Word Starter, Excel Starter)
Software : Datasafe Local 2.3 Basic
Software : Windows Live
AntiVirus : McAfee SecurityCenter 30-Days trial version
Audio and Speakers
JBL 2.1 Designed & Certified Speakers + Waves MaxxAudio? 3
2.1 Audio: 2 X 4W + 12W sub-woofer = 20W total peak audio performance
Chipset
Intel? HM67
9-in-1 media card reader
Supporting SD, SDIO, SDXC, SDHC, MS, MS Pro, MMC, MSXC, xD
Power
6-cell LI (2.6Ah) standard; Up to 5 hours, 14 minutes of battery life with 6-cell battery
9-cell LI (2.8Ah); Up to 9 hours, 9 minutes of battery life with 9-cell battery
Camera
2.0MP HD with single digital mic (H.264)
Ports, Slots & Chassis
Externally Accessible
Mini DisplayPort (1),
2 total USB 3.0
1 USB 2.0 (eSATA/powershare combo)
Integrated network connector 10/100/1000 LAN (RJ45)
HDMI 1.4
AC adapter connector
Audio jacks (headphone with SPDIF support (2), 1 Mic-in)
Dimensions & Weight
Width: 15" (381mm)
Height: 1.3" (32.2mm) front /1.5" (38.2mm) back)
Depth: 10.4" (265.4mm)